Dzieci rosną jak szalone, dlatego bardzo długo szukałam biurka które byłoby w stanie rosnąć razem z nimi. Starałam się znaleźć biurko i krzesło z pełnym zakresem regulacji tak, żeby mogło zostać z nami na długo. Z tego względu, bardzo zależało mi również na użyciu wysokogatunkowych materiałów, najlepiej ekologicznych. Kiedy trafiłam na meble Moll wiedziałam, że w końcu znalazłam to czego szukałam!

Na początku zaciekawiła mnie informacja, że meble Moll mają odznakę Błektinego Anioła (Der Blauer Engel). Co to w ogóle takiego? Jest to pierwsze oznakowanie ekologiczne na świecie! Znak został wymyślony w 1978 roku przez niemieckie Ministerstwo Środowiska i jest skupiony zwłaszcza na procesie przetwarzania surowców oraz produkcji towarów pod kątem ich wpływu na środowisko naturalne. W tej chwili obejmuje na świecie około 10 000 produktów w około 80 kategoriach. Certyfikat Blue Angel oznacza przyjazne dla środowiska meble, które nie zaszkodzą zdrowiu – dobre dla mnie, dobre dla środowiska. Wszystkie produkty Moll posiadają ten certyfikat. W codziennym użyciu produkty z oznaczeniem Blue Angel charakteryzują się niezwykle niskim poziomem emisji, zapewniając zdrowy klimat w pomieszczeniach. Wydaje się to szczególnie ważne teraz, gdy filtrujemy powietrze w naszych mieszkaniach chcąc pozbyć się wszechobecnego smogu, alergenów. Nasze wyobrażenie o zdrowym powietrzu zmieniło się też pod wpływem ostatnich miesięcy i izolacji oraz zachowaniu bezpiecznej odległości związanej z covid-19. Otaczające nas powietrze potrafi być niebezpieczne, a zawiera nie tylko smog, nie tylko drobnoustroje ale emisję z przedmiotów codziennego użytku. 

Dobrze, już wiemy, że są wykonane ze świetnych materiałów ale meble Moll to również meble z ogromną ilością możliwości rozbudowy i wysokim poziomem funkcjonalnej różnorodności, trzymający się ergonomicznych wytycznych dla każdego wieku i przemyślany w najdrobniejszych szczegółach. Wszystkie elementy systemu moll (biurka, fotele, dodatki) można dopasować odpowiednio do wzrostu dziecka a nawet nastolatka (zakres wzrostu dziecka od 110cm do 180cm). Nie chciałam zmieniać biurka za każdym razem jak młody podrośnie – więc poraz kolejny trafiłam idelanie. Ich długoletnia przydatność to efekt wielu możliwości rozbudowy mebli, ale i wykorzystania w produkcji wysokogatunkowych i ekologicznych materiałów. Ułatwiają też przestrzegania kilku podstawowych zasad dotyczących właściwej pozycji siedzącej co pozwala zminimalizować ryzyko powstawania wad postawy. Wiecie jak wyglądają zasady prawidłowej pozycji przy biurku?

  • Trzymanie całej podeszwy stopy na podłodze.
  • Podudzie powinno być ustawione pionowo do podłogi, a udo poziomo.
  • Przedramiona powinny być lekko oparte na biurku.
  • Siedzenie powinno być pochylone mniej więcej 2° do przodu.
  • Głębokość siedzenia powinna być ustawiona tak, aby uda nie stykały się z brzegiem siedzenia.
  • Oparcie krzesła powinno być dopasowane do pleców tak aby podpierało odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Nogi powinny mieć wystarczająco dużo miejsca 

Brzmi skomplikowanie do zrealizowania? Z biurkiem Moll na szczęście nie:D Regulacja wysokości blatu jest płynna więc nie ma problemu, żeby znaleźć wysokość idealną. Krzesło regulujemy w trzech płaszczyznach więc tutaj również konfiguracji jest tak dużo, że zawsze da się znaleźć takie w którym pozycja będzie zachowana.

Co więcej, blaty wszystkich biurek Moll są pochyle do pracy. Odległość pomiędzy oczami, a dokumentem jest mniejsza u dzieci niż u dorosłych. Dlatego właśnie dokument powinien znajdować się bliżej oczu niż oczy bliżej dokumentu. W przeciwnym wypadku plecy dziecka będą zaokrąglone. Blaty biurek są równomiernie regulowane do kąta 20°, a ich regulowanie jest jednocześnie zabawą dla dziecka. Regulacja odbywa się przy pomocy dwóch spiralnych sprężyn umieszczonych w blacie. Pociągnięcie za uchwyt pod blatem lub szufladą powoduje jego opuszczenie.

Wszystkie biurka mają opcję rozbudowy – półki, szafki czy przesuwane kontenery, zwiększając jego funkcjonalność oraz przestrzeń do przechowywania najpotrzebniejszych przyborów – zarówno na meble jak i oświetlenie udzielana jest pięcioletniej gwarancja. Jest to inwestycja na lata, gwarantuje wam, że jeżeli raz siądziecie przy takim biurku, nie będziecie chcieli słyszeć o innym Sama nieraz „pożyczam” od młodego bo nie ma w domu wygodniejszego miejsca do pracy – zmiana ustawień nie zajmuje mi nawet minuty a mój kręgosłup jest mi bardzo wdzięczny.

Źródło https://www.meblemoll.pl

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.