Będąc w okolicy gór Izerskich wieża widokowa w Świeradowie Zdroju to jeden z obowiązkowych punktów do odwiedzenia. My postanowiliśmy odwiedzić ją będąc w Szklarskiej Porębie w Blue Mountain Resort (tutaj poczytacie o tym, czy warto się tam zatrzymać) Dojazd zajął nam nie całe pół godziny. Jest to najwyższa wieża widokowa w Polsce. Ma 62m wysokości i zjeżdżanie o długości 105 metrów:D Sama kładka ma 850 metrów długości i spokojnie możecie wybrać się na nią z wózkiem. Widoki z góry są niesamowite, dla odważnych na szczycie znajduje się szklany taras. Po drodze możecie też zaplątać się w sieć pająka – świetna atrakcja nie tylko dla dzieci:D

Jak wjedziecie do Świeradowa znajdziecie wiele kierunkowskazów prowadzących do wieży. Zresztą widać ją z daleka. Parking najbliżej wieży kosztował nas 30 zł. Jest stąd jeszcze z 600-800 metrów do wejścia. Niższe parkingi, z tego co widziałam, oferowały postój za 20 zł. W czasie deszczu zjeżdżalnia jest zamykana.

Aktualny cennik znajdziecie na stronie Sky Walk . Obecnie (sierpień 2022) dorośli płacą 65 złotych, dzieci 3-12 lat 48 złotych (maluchy do 3 lat wchodzą za darmo) a jeden zjazd na zjeżdżalni kosztuje 10 zł.

Zdecydowanie jest to miejsce, które warto odwiedzić

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.