Nie całą godzinę jazdy od Poznania (ze Szczecina też blisko – 2h;) ) znaleźliśmy niesamowite miejsce – Pałac Wąsowo. Zabytkowy zamek Hardta znajduje się w samym centrum przepięknego, 50 hektarowego angielskiego parku w którym możecie odpocząć pod 300-letnimi dębami. W skład kompleksu hotelowego wchodzą jeszcze Pałac Sczanieckich, Domek Ogrodnika i Domek Odźwiernego. Cały Pałac utrzymany jest w niesamowitym klimacie – macie wrażenie jak byście przenieśli się w czasie do XVIII wieku. Prawdziwe drewniane meble, ogromne okna z zasłonami, skrzypiąca, drewniana podłoga i kominki w których pali się ogień – wydaje mi się, że żadne zdjęcia nie są w stanie oddać tego wrażenie, ale spróbuje pokazać Wam chociaż przedsmak:

Pokoje utrzymane są w takim samym stylu jak cały Pałac – chłopacy byli tak oczarowani wielkimi łożami, że najchętniej wstawili by takie do swojego pokoju:D

Dla miłośników luksusu w podziemiach hotelu znajduje się SPA – możecie tam skorzystać z wanny z hydromasażem do aromatycznych kąpieli, sauny suchej oraz parowej oraz krytego basenu. Można również skorzystać z rytuału na specjalnym, podgrzewanym łóżku, udać się na relaksujący masaż albo odpocząć w ciszy w sali relaksu.

O ogrodzie już wspominałam, ale należy mu się parę słów więcej. Na jego terenie znajduje się stadnina koni. To, że jest to idealne miejsce na wszelkiego rodzaju imprezy – od tych firmowych zaczynając na weselach i komuniach kończąc widać od razu. Jednak jest to również idealne miejsce na wyjazd z dziećmi – nasi byli zachwyceni, że trafili do Hogwartu:) Wcale się nie zdziwiłam, jak odkryłam, że odbywają się tu również kolonie o tematyce związanej z Harrym Potterem.

Jest to idealne miejsce zarówno na weekendowy odpoczynek jak i na dłuższy pobyt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.