Zacznijmy od garści informacji praktycznych, aktualnie tak prezentują się ceny wejścia do Hydropolis, oczywiście mogą one ulec zmianie więc polecam sprawdzić na stronie Centrum Wiedzy o Wodzie Hydropolis:
Bilet normalny – 27zl
Bilet ulgowy – 18zl
Bilet rodzinny (2 dorosłych + 2 dzieci) 72 zł, przy karcie Dużej Rodziny zapłacicie również zapłacicie 72 bez względu na ilość dzieci:)
Można tez kupić bilety łączone uprawniają do wstępu obejmującego zwiedzania Hydropolis, a także pobytu w ZOO (199zł 2 osoby dorosłe z maksymalnie 3 dzieci) lub Aquaparku (159zł 2 osoby dorosłe z maksymalnie 3 dzieci) – więc jeżeli wybieracie się również w te miejsca, zapoznajcie się z tą ofertą bo jest zdecydowanie najbardziej korzystna cenowo. Wszystkie bilety możecie zarówno kupić online lub w kasach. Szczególnie w czasach covidowych polecam zakupy online – wejścia odbywają się co godzinę i może się okazać na miejscu, że musicie czekać. Na zwiedzenie muzeum potrzeba około 2h. Na terenie znajdziecie dwie kawiarnie. Po obiekcie spokojnie możecie poruszać się z wózkiem jak i na wózku.

My zdecydowaliśmy się na dojazd komunikacją miejską, zaraz obok macie stację Polinki która sama w sobie może być atrakcja. Jest to kolejka linowa która kursuje nad Odrą między kampusami Politechniki Wrocławskiej. To ruchomy punkt widokowy, z którego można podziwiać Wrocław. Jest to też najlepszy środek komunikacji jeśli chcecie zwiedzić również zoo. Bilet jednorazowy kosztuje 4,6 zł. Bilet ulgowy kosztuje 2,3 zł

Na samym wejściu do Hydropolis, możecie zobaczyć największą w Europie drukarkę wodna – prawie 50m – pojawiają się na niej różne wzory ale również wejście do samego obiektu.


Już na samym wejściu do pierwszej sali do wejścia zachęca nas głos Krystyny Czubówny. Opowiada ona o tym, jak na ziemi pojawiła się woda – towarzyszy temu projekcja na 65-cio metrowym ekranie. Byłam zaskoczona, bo Borys słuchał uważnie praktycznie przez cały czas (6 lat). Młodszym zdecydowanie bardziej spodobała się kula ziemska o średnicy 2m. Jest ona w ciągłym ruchu i świetnie obrazuje zmiany dnia na noc – analizom nie było końca:)

Dalej mamy kolejne stałe atrakcje muzeum. Historia Inżynierii Wodnej ten dział chyba chłopakom najmniej się spodobał, myślę że byli na to zdecydowanie za mali (twórcy polecają muzeum dla dzieci od sześciu lat, najstarszy Borys miał dokładnie sześć lat i faktycznie on znajdował już wiele dla siebie, młodsi nie byli zainteresowani ale nie aż tak bardzo;) )

Człowiek i Woda – Tutaj przede wszystkim, dowiecie się jakie rolę spełnia woda w organizmie.

Miasto i Woda – znajdziecie tu np. interaktywne mapy na których można sprawdzić, które części Wrocławia były zalane w czasie powodzi Tysiąclecia (1997 rok).

, Ocean Życia – tutaj zdecydowanie największą furorę robi model rekina z ławicą ryb.

Stany Wody – dla trochę starszych dzieci są to bardzo fajne modele które obrazują zmiany skupienia, chłopakom najbardziej podobały się szalejący płatki śniegu 🙂

Strefa Głębiny tutaj można np wejść do repliki statku podwodnego Trieste. Był on pierwszym batyskafem, jaki dotarł do najgłębszego punktu Ziemi, czyli Głębi Challengera w Rowie Mariańskim.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.