Pałac Romantyczny to przepiękny hotel Turznie koło Torunia. Otoczony jest 16 ha parku w którym znajdziecie stawy z łabędziami, korty tenisowe, plac zabaw dla dzieci. Został wybudowany w II połowie  XIX wieku. Gościły tu znakomite osobistości: Fryderyk Chopin, Artur Zawisza Czarny, gen. Józef Haller. Między budynkami znajdziecie też podgrzewany basen – tu właśnie zaczniemy nasz wirtualny spacer po tym niesamowitym miejscu. Nie da się ukryć, że jest to jedno z ulubionych miejsc chłopaków, zresztą nie tylko ich:-D

Prosto z basenu możemy wejść do strefy SPA, znajdziecie tam kolejne jacuzzi, saunę suchą, łaźnię piwną i parową, mini tężnię solankową, tepidarium i 3 kompleksowo wyposażone gabinety – macie szeroki wybór masaży, rytuały na ciało, zabiegi na twarz i wiele innych, np. kąpiel piwna w drewnianych baliach.

 

Jeżeli jesteśmy już wewnątrz budynków pałacu przejdźmy do kolejnej atrakcji dla dzieci czyli sali zabaw. Jest to ratunek w przypadki kiedy pogoda nie rozpieszcza i trzeba jakoś zająć maluchy.

Ogromną atrakcją, nie tylko dla dzieci, jest przepiękny hotelowy park. 16 ha terenu zaprojektowanego w stylu angielskim mieści piękne stawy w których możecie spotkać łabędzie i kaczki. Są tutaj kosze w których można odpocząć, leżaki i wiszące huśtawki oraz plac zabaw. Możecie skorzystać z restauracji i zjeść z takim niesamowitym widokiem.

Jeżeli jesteśmy już przy restauracji, to nie wiem jak opisać to słowami. Kuchnia jet GENIALNA. Poczynając od menu dla dzieci – chłopaki mogliby żyć na hotelowym rosole i jabłkach w cieście do końca życia:-D Zresztą z przyjemnością zostałabym tam razem z nimi. Jeżeli będziecie przejeżdżać w okolicy skorzystajcie chociaż z restauracji – jestem pewna, że będziecie zachwyceni.

Przejdźmy teraz do apartamentu z dwoma pokojami. Sypialnia z wanną prezentuje się okazale. Jest to jeden z piękniejszych pokoi hotelowych jakie miałam okazję oglądać. Przepiękny taras jest idealnym dopełnieniem.

Dla tych którzy lubią rowerowe przejażdżki w okolicy znajdzie się wiele pięknych tras. W hotelu możecie wypożyczyć rower więc nie ma potrzeby zabierać swojego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.