Generalnie wszystkie gry są idealnym prezentem 😀 Borys już od dawna na pytanie co chce dostać (z różnych okazji😜) najczęściej odpowiada nowa grę albo puzzle, Igor powoli zaczyna mu wtórować 🤣 Chciałam wam dzisiaj pokazać trzy gry odpowiednie dla dzieci powyżej 4, 6 i 8 lat.

Dla czterolatków padło tym razem Jungle Speed: Kids od Wydawnictwa Rebel. Zasady są bardzo proste – mamy 32 kafelki zwierząt, które należy połączyć w pary. Najmłodsi szukają takich samych zwierząt, następnym poziomem trudności jest szukanie zwierząt, które patrzą w tą samą stronę. Najstarsi mają najtrudniejsze zadanie – szukają takich samych zwierząt patrzących w tą samą stronę. Dzięki tym trzem poziom trudności starsze dzieci też nie będą się nudziły przy tej pozycji. Smaku grze dodaje totem – dzięki niemu liczy się nie tylko dobra pamięć i spostrzegawczość ale też zręczność i szybkość. 😀 Borys ma już prawie cztery lata i dzięki prostym zasadom spokojnie ogarnia grę – próbuje nawet tłumaczyć Igorowi 🙈🤣😂 tu już nie jest tak dobrze😜 Gra przewidziana jest od 4 lat i jest to idealny wiek, w którym możemy zaczynać z nim przygodę – górna granica nie istnieje – jak chłopaki w końcu zasnęli sami jeszcze graliśmy 😜🤣😂

Kolejne propozycje jest gra – Cortex 2 również Wydawnictwa Rebel – dla dzieci od 6 lat. Tutaj rywalizacja polega na rozwiązywaniu 8 rodzajów testów, których zadaniem jest rozwijanie różnych obszarów naszego mózgu. Za każdą prawidłową odpowiedź otrzymamy karty, które następie pozwolą nam na zdobycie cennej części układanki – wygrywa ten, kto pierwszy ułoży właśnie mózg.W Cortex 2 możemy grać od 2 do 6 osób.Również dla dzieci od 8 lat chcę wam pokazać Pictomanie – dynamiczną grę, która jest świetną alternatywą dla kalamburów 😀 Jest to gra rysunkowa, w której nie ma żadnego znaczenia, czy mamy talent artystyczny – na zastanawianie się nad tym zwyczajnie brakuje czasu. Każdy z uczestników ma coś do narysowania i robi to jak najszybciej jak tylko się da, najczęściej kilkoma szybkimi kreskami. W tym samym czasie musimy zwracać uwagę na to, co robią inni, bo rysowanie odbywa się równocześnie z odgadywaniem! Świetna zabawa dla całej rodziny. Również ta pozycja ukazała się nakładem Wydawnictwa Rebel.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.