Tropical Island

Tropical Island to niesamowite centrum rozrywki które mieści się w dawnej hali produkcyjnej sterowców (nazywanej Aerium). Hala Tropical Islands ma 360 metrów długości, 210 metrów szerokości, 107 metrów wysokości i łączną pojemność 5,5 milionów metrów sześciennych.

Od razu przy wejściu czujemy klimat około-równikowy – sprawiają to  temperatura która jest utrzymana na stałym poziomie 26°C oraz wilgotność powietrza wynoszącą około 64% Wszechobecna roślinność i rosnące tu lasy tropikalne robią bardzo fajne wrażenie. Możliwość wyciągnięcia się na piasku (sprowadzanym podobno prosto z Malezji) z widokiem na ukształtowaną z basenu lagunę – bezcenna. Nie znajdziemy tu basenów typowo pływackich, możemy za to popływać w ciepłych wodach laguny, na których wyrastają wysepki z domkami w stylu tajskim.

Morze Południowe

Są tu dwa kąpieliska. Morze Południowe zajmuje powierzchnię 3 basenów olimpijskich. Akwen nadaje się świetnie do pływania i do zwyczajnego relaksu. Wokół „morza” jest oczywiście tropikalna piaszczysta plaża. Jest sporo ludzi, ale nie ma problemu ze znalezieniem wolnego leżaka, w wodzie też jest dużo swobody.

 

Obok znajduje się duża strefa idealna dla dzieci. Najmłodsi mogą korzystać ze sporego brodzika urozmaiconego sikawkami, fontannami, zjeżdżalniami – istny raj 😀

Laguna Bali

Trochę inny charakter ma Laguna Bali, jest nieco mniejsza od Morza Południowego, a temperatura wody wynosi tu 32 stopnie. Lagunę otaczają skały, z których spływają wodospady, groty, sztuczne fale. Są masaże wodne, płaszcze wodne, jacuzzi i dwie zjeżdżalnie. To miejsce przygotowane z myślą o wodnym relaksie. Lagunę otacza z trzech stron piaszczysta plaża z leżakami.

Amazonia

Strefa Amazonia ulokowana na zewnątrz hali obejmuje ogrzewane odkryte baseny wraz z wodospadami, dyszami i innymi wodnymi atrakcjami czynne przez cały rok, boiska sportowe, wodne place zabaw, teren do leżakowania oraz najdłuższą w Niemczech sztuczną rzekę Whitewater River (250 m) Roślinność

W fazie początkowej funkcjonowania Tropical Islands niejakie problemy stwarzała hodowla roślin, które ze względu na światłoszczelną kopułę nie otrzymywały światła dziennego. W październiku 2005 roku z południowej części kopuły, znajdującej się po stronie Morza Południowego, usunięto elementy stalowe i zastąpiono je specjalną folią z ETFE przepuszczającą promienie UV – więć w słoneczny dzień na pewno się opalisz 😀 Tak powstało gigantyczne „okno” o powierzchni 20 tysięcy metrów kwadratowych, dzięki któremu do środka wpada wystarczająca ilość światła słonecznego. Rośliny, które posadzono wówczas w Tropical Islands, dobrze się przyjęły. Nadają one autentycznego charakteru Lasowi Tropikalnemu i Wiosce Tropikalnej. Jest to największy tego typu las na świecie – oczywiście pod dachem. Rośnie tu ok. 50 tys. roślin, należących do ok. 600 gatunków.

Jedzenie

Przy plaży rozlokowały się bary i knajpki z wszystkim czego dusza pragnie w takich okolicznościach przyrody – drinki, piwo, pizza – znajdziecie tu wszystko od kuchni azjatyckiej przez włoską na fast-foodach kończąc. Znajdziecie klimatyczne małe restauracyjki w domkach na palach serwujące orientalne (i nie tylko) dania.

Wellness i sauny

Tropical Islands ma jeszcze jedną część, jest nią strefa wellness i saun. Zmiana strefy jest płatna, kosztuje 12 Euro, płacimy, jak za wszystko, „zegarkiem”, przy wejściu. Strefa wellness jest położona wśród tropikalnej roślinności, zajmuje powierzchnię 10 tys. mkw. Znajdziemy tu łaźnie parowe, 6 saun, a także strefy wypoczynkowe, jacuzzi, masaże. Podobnie, jak w strefie tropikalnej, także tutaj czekają na nas bary i restauracje. Przyjemnie jest zwłaszcza późnym wieczorem, kiedy jest pusto i bardziej nastrojowo. Obowiązuje tutaj zakaz wchodzenia do saun oraz łaźni w strojach kąpielowych i kąpielówkach. Bardziej wstydliwi mogą siadać na ręczniku oraz się nim przykrywać. Przemieszczając się pomiędzy świątyniami z saunami także możemy być przykryci ręcznikiem. Wszystkie zabiegi w saunach i kosmetyczne, oferty masażu, fitness są dodatkowo płatne.

Zjeżdzalnie

Fani bardziej ekstremalnych atrakcji na pewno zainteresują się najwyższą w całych Niemczech zjeżdżalnią wodną, na której można rozwinąć prędkość nawet do 70 kilometrów na godzinę!. Albo polatać balonem nad wyspą – może to pozwoli wam lepiej sobie wyobrazić jak wysoka jest ta hala 😀

Plac zabaw

Znajdziecie tu również suchą strefę dla dzieci – animatorzy na pewno nie pozwolą się im nudzić, ogromny tor przeszkód, baseny z kulkami, tor do jazdy samochodzikami – czego chcieć więcej :))

Informacje praktyczne

Tropikalna Wyspa leży w miejscowości Krausnick, około 60 km od Berlina. Można tam dojechać autostradą A13 prowadzącą od Berlina do Drezna. Trzeba wybrać zjazd na Staakow. Z Berlina do Tropikalnej Wyspy kursują też co godzinę pociągi RE 2 (kierunke Cottbus) i RB 24 (kierunek Senftenberg).

Bilety najlepiej zarezerwować on-line https://www.tropical-islands.de/pl/

Hala Tropical Islands jest otwarta przez całą dobę! Wstęp w godzinach 6.00-0.00. Strefa Saun czynna jest codziennie w godzinach 9.00-0.00. Ceny biletów:
Bilet „Tropiki” (Strefa Tropikalna, Strefa Amazonia)
-dorośli – 42 EUR
-dzieci (6-14 lat), uczniowie (od 15 lat), studenci, seniorzy od 65 lat, osoby niepełnosprawne od 70% – 33 EUR
-dzieci (do 5 lat)  – wstęp wolny

Bilet „Tropiki i Sauna” (Strefa Tropikalna, Strefa Amazonia, Strefa Saun)
-dorośli – 49 EUR
-dzieci (6-14 lat), uczniowie (od 15 lat), studenci, seniorzy od 65 lat, osoby niepełnosprawne od 70% – 39,5 EUR
-dzieci (do 5 lat) – wstęp wolny

Przy pobycie dłuższym niż do 1.00 rano obowiązuje dopłata za przedłużenie pobytu.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.