Chłopaki rosną w zastraszającym tempie i w końcu postanowiliśmy, że czas wyprowadzić ich łóżeczka z naszej sypialni! Teraz śpimy tak – że z jednej strony stoi łóżeczko Borysa z drugiej Igora;) Zdecydowanie czas z tym skończyćJ Mam nadzieję, że pomysł z wyprowadzką spodoba się chłopakom równie mocno jak nam;)) Najważniejszym punktem akcji pt. „wyprowadzka” było znalezienie odpowiednich łóżek. Dość szybko, nasz wybór padł na łóżko piętrowe. Dwa argumenty za były nie do przebicia – ilość miejsca w pokoju no i to… że to będzie łóżko piętrowe 😀 Pamiętam, że sama marzyłam o takim – ale zawsze słyszałam, że mamy z siostrą oddzielne pokoje więc po co? Ahh gdybym w tamtych czasach wiedziała, że są łóżka piętrowe np. z biurkiem pod spodem – w życiu bym tak łatwo nie odpuściła. Odkryłam je niestety dopiero teraz szukając czegoś dla chłopaków;) Zobaczcie na przykład to:

Znajdziecie je TUTAJ

Idealne rozwiązanie które pozwala zaoszczędzić miejsce a dzieciak będzie skakał z radości 😀

My długo szukaliśmy łóżka idealnego – wybór jest ogromny ale wcale nie traki porosty. Wybraliśmy w końcu łóżko piętrowe Swan. Możecie je znaleźć na stronie www.meble-aldo.pl, dokładnie TUTAJ. Łóżko ma posłużyć chłopakom przynajmniej kilka lat więc musiało być wygodne i trwałe. Wybraliśmy model w którym górne i dolne łóżko ma rozmiar materaca 90×200 a nośność obu poziomów to 80kg więc na pewno szybko z niego nie wyrosną. Łóżko ma jeszcze dolną szufladę na kółkach w której można umieścić np. trzeci materac (90x195cm) i mamy łóżko dla trójki! Super sprawa:D może więc czas pomyśleć o trzecim??;))) Żarty żartami – dolna szuflada będzie robiła za schowek na pościel.

Łóżko wykonane jest z białej płyty laminowanej i ma schodki prowadzące na górny poziom. Taka konstrukcja zajmuje trochę więcej miejsca ale jest solidniejsza i bezpieczniejsza od tradycyjnej drabinki. W schodkach są zrobione półki – dzięki czemu w ogóle nie odczujemy tych paru centymetrów więcej które zajmuje łóżko. Półki są umiejscowione nie tylko w schodach ale również wewnątrz łóżka – te mogą być beżowe albo różowe. Dzięki temu sprawdzą się w każdym wnętrzu a my zaoszczędzimy jeszcze więcej miejsca.

Pamiętajcie, że sam stelaż to nie wszystko – jeżeli wybieracie łóżko ze szczebelkami na górze zwróćcie uwagę żeby były na tyle gęste, aby dziecko się nie prześlizgnęło. Ze względu na to, że Borys jest jeszcze mały wybraliśmy górny poziom cały zabudowany. Tutaj pojawia się kolejna bardzo ważna rzecz o której musicie pamiętać. Jeżeli nie będziecie kupować materaca razem z łóżkiem – a taka możliwość na www.meble-aldo.pl też istnieje, nie powinniście wybierać zbyt wysokiego – u nas zalecany jest max 15cm i nie ma co ryzykować z wyższym, bezpieczeństwo przede wszystkim! Zwróćcie też uwagę na odległość między poziomami – u nas bez materaca są 82 cm i spokojnie można usiąść przy maluchu na dolnym poziomie.

Chłopaki są przeszczęśliwe – chyba każde dziecko marzy o takim meblu 😉 Najważniejsze, że my też jesteśmy bardzo zadowoleni – łóżko piętrowe Swan  jest bardzo solidne i przede wszystkim bezpieczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.